Ewelina Drzał

Drzał Ewelina

Ewelina Drzał - Dr n. med. i n. o zdr., specjalistka psychiatrii,  certyfikowana psychoterapeutka tańcem i ruchem, tancerka, instruktorka tańca współczesnego, choreografka.

Ukończyła II Wydział Lekarski z Oddziałem Anglojęzycznym Uniwersytetu Medycznego w Lublinie w 2011 roku. Doświadczenie w zakresie psychiatrii zdobywała w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie. W 2021 roku ukończyła 4-letnie szkolenie z zakresu Psychoterapii Tańcem i Ruchem przy Instytucie DMT w Warszawie, w 2023 roku pozytywnie przeszła proces certyfikacji w Polskim Stowarzyszeniu Psychoterapii Tańcem i Ruchem. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje podczas wielu szkoleń i kursów. W czerwcu 2023 roku w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Lublinie, rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży w trybie pozarezydenckim.

Jest asystentką w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem , młodszą asystentką naukowo-dydaktyczną w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, starszą asystentką w I Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji USK Nr1 w Lublinie. Była delegatką Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem do grupy tworzącej Ustawę o Zawodzie Psychoterapeuty. Pracuje jako psychoterapeutka i psychiatra w Lublinie. Jest autorką i współautorką artykułów, które dotyczą samouszkodzeń oraz skuteczności psychoterapii tańcem i ruchem w pracy klinicznej.

Poza pracą zawodową jej wielką pasją jest tabiec współczesny i teatr tańca. Jest wykwalifikowaną tancerką, która przez lata współpracowała jako tancerka, instruktorka i choreografka z Lubelskim Teatrem Tańca oraz Teatrem im. Hansa Christiana Andersena, brała udział w wielu projektach ogólnopolskich i międzynarodowych. W listopadzie 2006 roku ukończyła instruktorski kurs kwalifikacyjny z dziedziny tańca współczesnego, w marcu 2015 roku Kurs Choreografii Scenicznej w Krakowie. Od stycznia 2006 roku jest solistką amatorskiego teatru tańca-Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej, od 2021 roku jest instruktorką i prowadzi tę grupę.

tel. 885 280 244