POLSKIE STOWARZYSZENIE PSYCHOTERAPII TAŃCEM I RUCHEM

Warsztaty

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

Trening świadomości ciała, emocji, myśli, relacji - VI edycja

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.

Warszawa – na Trening składają się moduły:

06-07.10. 2018 Obudzenie Świadomości, czyli wprowadzenie do Laban Bartenieff Movement System.
17-18.11.2018 Kształtowanie, czyli relacje ze sobą i z innymi.
05-06.01.2019 Emocje w ciele, ciało w emocjach.
23-24.02.2019 Harmonia Przestrzeni. Ruch i myślenie.
6-7.04.2019 Świadomość ruchu prowadząca do transformacji

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement (LBMS) oraz terapię tańcem i ruchem. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Aga Sokołowska (jedyną obecnie w Polsce certyfikowaną terapeutkę tańcem i ruchem i analityczkę ruchu). Korzyścią z udziału (poza pracą własną) jest poznanie kluczowych elementów języka ruchu, kategorii ruchu, tematów życiowych obserwowanych w ciele i rozwój umiejętności pracy poprzez ciało nad tematami emocji, relacji, przekonań. Program ma spójną logikę. Pomiędzy spotkaniami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza). Zapraszam osoby, które pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele.

Prowadząca : Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, ze specjalizacją i wieloletnią praktyką w analizie ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com; Link - http://agasokolowska.com/event/trening-swiadomosci/

Roczny Kurs Technik Terapii Tańcem i Analizy Ruchu

Warszawa, wrzesień 2019 - marzec 2020

Na tym kursie rozwiniesz umiejętność kreatywnego wykorzystywania ruchu, tańca i świadomości ciała w pracy z ludźmi. Doświadczeniowo i teoretycznie poznasz związek ciała z psychiką. Nauczysz się projektować ćwiczenia łączące ekspresję ciała z myśleniem i emocjami. Poznasz konkretne techniki terapii tańcem i analizy ruchu. Rozwiniesz empatię kinestetyczną, umiejętność obserwacji ruchu, poszerzysz własny repertuar ruchowy. Staniesz się bardziej spójnym, osadzonym we własnym ciele, uważnym prowadzącym. Kurs składa się z 7 modułów szkoleniowych: 3-dniowego Treningu Wprowadzającego i 6 zjazdów weekendowych, pracy własnej i w zespołach koleżeńskich oraz konsultacji indywidualnych.
Kurs skierowany jest do osób pracujących lub przygotowujących się do pracy z ludźmi w obszarze terapii, edukacji i rozwoju osobistego oraz kształcenia ruchowego.

Prowadzące: Izabela Guzek, Katarzyna Dańska Aleksandra Rayska

Więcej informacji: http://terapiatancem-iba.pl/kurs/

Kontakt i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 600 390 008

Terapia tańcem i ruchem w rozwoju osobistym - cykl warsztatów rozwojowych

Warszawa, piątki 18-21, soboty 10-18

Kolejna edycja cyklu przeznaczonego dla wszystkich zainteresowanych poznawaniem siebie i transformacją poprzez pracę z ciałem i improwizację ruchową.

Warsztat 1 - 11-12 stycznia 2019 - CIAŁO: skupimy się na ciele, eksplorowaniu jego możliwości i zasobów. Celem będzie zaprzyjaźnienie się z własnym ciałem tak, by lepiej się w nim poczuć i otworzyć się na korzystanie z jego intuicyjnej mądrości.

Warsztat 2 - 15-16 lutego- EMOCJE: poświęcony będzie emocjom i ich wyrażaniu. Nie tylko tym trudnym emocjom, by nie zatrzymywać ich w ciele i nie gromadzić w postaci napięcia, lecz i tym dobrym, by doświadczać ich pełniej i częściej.

Warsztat 3 - 8-9 marca - UMYSŁ: będziemy eksplorować przekonania dotyczące różnych aspektów życia, sprawdzając jak myśli wpływają na ciało i doświadczenie. Przyjrzymy się też temu jak patrzymy na samych siebie i jak to wpływa na nasze samopoczucie i na to, kim jesteśmy.

Warsztat 4 - 29-30 marca - DUCH: poświęcony będzie aspektowi duchowemu - duchowości rozumianej jako praktykowanie uważności, tolerancji, serdeczności wobec siebie i innych na co dzień. "Poruszymy" też pytanie: Jaką mamy wizję siebie - do czego dążymy?

Warszawa, piątki 18-21, soboty 10-18, łącznie 50 godzin. Warsztaty będą prowadzone w grupie do 11 osób.
Warsztaty poprowadzi Zuzanna Pędzich, terapeuta tańcem i ruchem od 1997r., nauczyciel i superwizor DMT.

Informacje i zapisy: www.zuzannapedzich.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastosowanie tańców w kręgu i elementów terapii tańcem w pracy grupowej

9 edycja cyklu warsztatów dla terapeutów, pedagogów, coachów i trenerów, Warszawa

Wywodzące się z różnych kultur tańce w kręgu znajdują szerokie zastosowanie w psychoterapii tańcem – spośród prekursorów DMT stosowała je m.in. Blanche Evan. Zostały zebrane przez niemieckiego profesora tańca, Bernarda Wosiena, który jako pierwszy docenił ich wartość terapeutyczną i poświęcił czas na ich odszukanie. Każdy z tańców ma swoje symboliczne znaczenie.

Tańce te mogą być stosowane dla urozmaicenia różnego rodzaju szkoleń, w pracy terapeutycznej, jak również w formie osobnych zajęć z Tańców w Kręgu.
W programie każdego warsztatu nauka 7 tańców w kręgu, w wersjach oryginalnych i uproszczonych, przejście od tańca w kręgu do rozwinięcia tematu w ruchu improwizowanym. Uczestnicy otrzymają muzykę do tańców w kręgu.

Planowany TERMINARZ:
13-14.04.2019 - Budowanie społeczności
18-19.05.2019 - Tańce mocy
15-16.06.2019 - Tańce medytacyjne
14-15.09.2019 - Opowieści w ruchu
12-13.10.2019 – Wyzwania

Warsztat weekendowy obejmie 15 godzin dydaktycznych szkolenia, w soboty 11-19.00, w niedziele 9.30-14.30.

Cykl poprowadzi Zuzanna Pędzich – nauczycielka Tańców w Kręgu od 1997r., terapeutka i superwizor psychoterapii tańcem i ruchem, współzałożycielka Instytutu DMT.
Informacje i zapisy: www.zuzannapedzich.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KURS TERAPII TAŃCEM I RUCHEM DLA OSÓB PRACUJĄCYCH TERAPEUTCZNIE

WARSZAWA 6 modułów od lutego do czerwca 2019r. Początek: 2-3 LUTEGO 2019 r. Sobota 11.00-19.00 Niedziela 9.00-15.00

Instytut DMT zaprasza m. in. psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, arteterapeutów, terapeutów zajęciowych, osoby pracujące z ludźmi w ramach szeroko pojętej pracy pomocowej, rehabilitacji psychiatrycznej.
Kurs ma charakter praktyczny. Jego ideą jest zaprezentowanie narzędzi z obszarów terapii tańcem i ruchem i pracy z ciałem oraz dostarczenie doświadczeń pokazujących ich zastosowanie i oddziaływanie w pracy terapeutycznej i rozwojowej. Składa się z sześciu weekendowych modułów tematycznych, pomyślanych tak aby pomogły uczestnikowi zarówno wzbogacić swój warsztat, jak i stać się terapeutą lepiej osadzonym w ciele, świadomym procesów ruch-ciało-umysł.
Kurs został opracowany przez Zespół Terapeutów przy Instytucie DMT - Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, który jest pierwszym w Polsce i do tej pory jedynym ośrodkiem prowadzącym całościowe, 4-letnie szkolenie z psychoterapii tańcem i ruchem, posiadającym akredytację Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
Cykl obejmuje w sumie 100 godzin dydaktycznych oraz 40 godzin pracy własnej między modułami, co stanowi razem 140 godzin, i kończy się uzyskaniem zaświadczenia ukończenia kursu z zaznaczona ilością realnie odbytych przez uczestnika godzin i zawartością merytoryczną.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/1862950460439830/ oraz http://instytutdmt.pl/pl/sekcja/aktualnosci/kurs-terapii-tancem-i-ruchem/43,10,0

Prowadzenie: Justyna Bajew, Zuzanna Pędzich, Małgorzata Wiśniewska - certyfikowane psychoterapeutki i superwizorki psychoterapii tańcem i ruchem, prowadzące Instytut DMT.
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wakacje z terapią tańcem i ruchem "Blisko natury, blisko siebie"

21-27 lipca 2019, Wesołowo, Mazury

Wyjątkowe połączenie wakacji w pięknym miejscu z warsztatami terapii tańcem i ruchem prowadzonymi w dużej części na łonie natury. W programie m.in. 5 godzin warsztatów dziennie (uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu 40 godz. dydaktycznych warsztatów), mini warsztat z malowania techniką seccorell, doskonałe jedzenie i czas na spacery po pięknej okolicy.
To propozycja dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym przez ruch i aktywnym wypoczynkiem. Skorzystać z warsztatów mogą także terapeuci, psychologowie i trenerzy, którzy chcieliby urozmaicić prowadzone zajęcia wzbogacając je o elementy ruchowe.

Warsztaty poprowadzą:
Zuzanna Pędzich - certyfikowana psychoterapeutka i superwizor terapii tańcem i ruchem, nauczycielka Tańców w Kręgu, jedna z pionierek DMT w Polsce,
Ada Kaczan - psychoterapeutka w trakcie kończenia 4-letniego szkolenia w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, praktyk analizy ruchu Laban Bartenieff Movement.

Ilość miejsc ograniczona, więcej informacji na stronie www.przystanruchu.pl
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIEZWYKŁA MĄDROŚĆ NASZYCH CIAŁ - warsztaty Penelopy Best. O tym jak somatyczny przekaz wspiera rozumienie siebie i innych.

Warszawa, 11.05. 2019 r. g. 10-18

Warsztaty skierowane do osób pracujących terapeutycznie, w celu rozwoju osobistego i zawodowego, oparte na wieloletnim dorobku i doświadczeniu klinicznym PENELOPY BEST, Warsztaty będą miały charakter doświadczeniowy i będą oparte zarówno na niewerbalnych jak i werbalnych metodach i koncepcjach. Ciało i ruch zawierają ogrom wiedzy na temat naszych interakcji z innymi. W Ciele pomieszczamy kluczowe i niezwykle użyteczne informacje związane z procesem współtworzonym w ramach relacji terapeutycznej, pomocy psychologicznej czy wspierania innych.
Warsztaty będą poświęcone temu, w jaki sposób możemy zwiększyć dostęp do tych głębokich pokładów rozumienia i czucia?

Prowadzenie Penelope Best (Wielka Brytania) senior DMT, superwizor kliniczny, nauczyciel Akademicki DMT.

ZGŁOSZENIA I INFORMACJE : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.instytutdmt.pl

Podstawy Terapii Tańcem i Ruchem – dwudniowe warsztaty Instytutu DMT

Warszawa 14-15.06.2019

Celem warsztatu jest zaprezentowanie najważniejszych zagadnień praktycznych i teoretycznych w psychoterapii tańcem i ruchem. Jest to wprowadzenie w dziedzinę terapii, w której wewnętrzna przemiana dokonuje się w znacznym stopniu poprzez autentyczny ruch i taniec. Warsztat adresowany jest zarówno do wszystkich, którzy chcą poznać bliżej tę dziedzinę psychoterapii bez względu na dotychczasowe doświadczenia taneczne, ruchowe czy terapeutyczne, jak i dla osób, które planują podjąć kształcenie w Instytucie DMT.
Warsztat obejmuje 13 godzin dydaktycznych.

Prowadzenie: Małgorzata Wiśniewska

Kontakt , informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 509 151 689, www.instytutdmt.pl

Body Love! Wakacje z Terapia Tańcem i Ruchem

 21-25.08.2019, Dom w Bezacie na Warmii

Wybierz się z nami na wakacyjne warsztaty, które będą okazją do zatrzymania się, oddechu, pobycia ze sobą i z innymi w akceptujący, regenerujący i twórczy sposób. Każdy dzień będziemy zaczynać od spotkania z własnym ciałem, szukając jego przyjemności, swobody, ożywienia i integracji. Następnie 2,5-godzinne warsztaty terapii tańcem i ruchem, poświęcone tematowi, który wspólnie wybierzemy. Wieczorem zwolnimy i zanurzymy się w medytacyjną praktykę Ruchu Autentycznego. Pomiędzy warsztatami czas wolny na korzystanie z dobrodziejstw warmińskiej przyrody. Więcej o programie, miejscu i szczegółach organizacyjnych przeczytasz tutaj: http://terapiatancem-iba.pl/wakacje/

Prowadzące: Izabela Guzek i Katarzyna Dańska

Kontakt i zapisy: Iza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 600 390 008 lub Kasia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: 501 637 844

Poruszenia