POLSKIE STOWARZYSZENIE PSYCHOTERAPII TAŃCEM I RUCHEM

Warsztaty

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

Zastosowanie Tańców w Kręgu i elementów terapii tańcem i ruchem w pracy grupowej

Warsztaty dla terapeutów, pedagogów, coachów, i trenerów, WARSZAWA

10-11 marca 2018 – Budowanie społeczności
7-8 kwietnia – Tańce mocy
12-13 maja – Tańce medytacyjne
9-10.06 – Opowieści w ruchu
8-9.09 – Wyzwania

Wywodzące się z różnych kultur Tańce w Kręgu zostały zebrane przez niemieckiego profesora tańca, Bernarda Wosiena, który jako pierwszy docenił ich wartość terapeutyczną i poświęcił większość życia na ich odszukanie. Każdy z tańców ma swoje symboliczne znaczenie. W pracy grupowej tańce te mogą służyć m.in: stworzeniu struktury, integracji grupy, budowaniu zaufania, bezpiecznemu wyrażeniu emocji, wprowadzeniu tematu do pracy z grupą. W programie m.in. nauka 35 Tańców w Kręgu (7 na każdym warsztacie), w wersjach oryginalnych i uproszczonych, oraz rozwinięcie tematu, który porusza dany taniec w improwizacji ruchowej. Uczestnicy otrzymają muzykę do tańców w kręgu. Istnieje możliwość wzięcia udziału w pojedynczym warsztacie.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/273812993112494/ oraz w aktualnościach na www.instytutdmt.pl
Prowadzenie: Zuzanna Pędzich - nauczycielka DMT i Tańców w Kręgu, certyfikowana terapeutka i superwizorka DMT, współzałożycielka Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem.
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

"KORZENIE I SKRZYDŁA" - warsztaty wakacyjne z DMT, tańcami afrykańskimi i tańcami w kręgu

21- 28 lipca 2018, Wesołowo

Zapraszamy na wyjątkowe połączenie wakacji w pięknym miejscu z odświeżającą i energetyzującą praktyką tańca na łonie natury. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym przez ruch, a także dla terapeutów, psychologów i trenerów, którzy chcieliby urozmaicić prowadzone zajęcia.

W programie codziennie:
- poranna medytacja
- warsztaty ruchowe "Korzenie i Skrzydła"
- godzina tradycyjnych tańców afrykańskich z elementami tańca intuicyjnego
- wieczorne tańce w kręgu.
Więcej na www.psychoterapiaruchem.pl

Warsztaty poprowadzi Zuzanna Pędzich - certyfikowana psychoterapeutka i superwizor DMT, nauczycielka Tańców w Kręgu, współzałożycielka Instytutu DMT i 4-letniego szkolenia w zakresie psychoterapii tańcem i ruchem.
Tańce afrykańskie poprowadzi Joanna Mikołajczyk –tancerka w zespole Cocodjembe i Nandaloo, uczyła się tańców afrykańskich u afrykańskich tancerzy w Gwinei, Gambii, Senegalu, prowadzi w Gdańsku zajęcia tańca intuicyjnego.
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Twórcze Ciało

Nowe Kawkowo, 30.05-3.06.2018

Warsztaty będą okazją do tego, aby obudzić swój twórczy potencjał, odblokować ekspresję, rozwinąc kreatywne myślenie i działanie poprzez ruch, zregenerować się w sposób ożywiający ciało i umysł. Pomogą nam w tym metody terapii tańcem i ruchem, Ruchu Autentycznego, analiza ruchu Laban Bartenieff i techniki arteterapeutyczne. Będziemy czerpać inspiracje od siebie nawzajem. Pooddychamy czystym powietrzem Warmii. Cała reszta jest potencjałem, który mamy nadzieje wspólnie odkrywać i kreować.

Więcej na: http://terapiatancem-iba.pl/tworcze-cialo-2/

Dla kogo: Dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym. Dla osób, które tworzą i szukają inspiracji. I takich, które są ciekawe nowych metod pracy.

Zapisy i Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 600 390 008

Wakacje z terapią tańcem i ruchem i opowieściami

18-22.07.2018, Pupki k/Olsztyna

Wybierz się z nami na wakacyjne warsztaty, aby zaprzyjaźnić się ze swoim ciałem, wsłuchać w jego opowieści, twórczo spędzić czas ze sobą i innymi, zregenerować siły. W trakcie warsztatów wprawimy w ruch opowieści i użyjemy wyobraźni, aby poczuć i poruszyć ciało. Wsłuchamy się w historie zapisane w ciele. Stworzymy indywidualne i grupowe opowieści taneczno-ruchowe. W programie ok. 5 godzin warsztatów dziennie, w tym: praca z ciałem, techniki Terapii Tańcem i Ruchem, Ruch Autentyczny, elementy Laban Bartefieff Movement System, praca z metaforą. Będzie czas na odpoczynek wśród warmińskich lasów, łąk i jezior.

Więcej na: http://terapiatancem-iba.pl/wakacje-z-terapia-tancem-i-ruchem-i-opowiesciami/

Dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym i poznawaniem ciekawych metod pracy.

Prowadząca: Izabela Guzek

Zapisy i Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 600 390 008

Energia i cisza – lato medytacji, pracy z ciałem i głosem

12- 15 lipca, Leśniczówka Gaja

Zapraszamy na cztery dni warsztatów w kontakcie ze swoim ciałem, głosem, energią i ciszą w sobie, w otoczeniu pięknej przyrody, w leśniczówce Gaja na Warmii.

Ten wspólny czas będzie okazją do przywracania karmiącego kontaktu ze sobą, uwolnienia i zrzucenia z siebie napięć, które obciążają nas na co dzień i przywrócenia swobodnego przepływu energii, emocji, wyrażania siebie. Zapraszamy do podróży w głąb siebie, rozwijania świadomości ciała, ekspresji, usłyszenia siebie poprzez pracę z głosem, w bezpiecznej, wspierającej przestrzeni, w kontakcie ze sobą i z innymi. Będzie to też okazja do relaksu i regeneracji, która ożywia ciało i umysł, przywrócenia sobie witalności, przyjemnego spędzenia czasu poprzez swobodny taniec, śpiew, wspólne tworzenie, rytuały, masaże i bycie w kontakcie z przyrodą. Podczas warsztatów skorzystamy z mocy pracy z ciałem, pracy z głosem i medytacji aktywnych.

Prowadzące:
Małgorzata Różycka – certyfikowana psychoterapeutka tańcem i ruchem, trenertka i
Monika Szeliga – psychoterapeutka Gestalt, instruktorka medytacji aktywnych.

Informacje i zapisy:
https://www.facebook.com/events/1777810942277218/
Małgorzata Różycka, 605 632 672, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wakacyjna Wymiana – inspirująca mieszanka metod pracy z ciałem i działań artystycznych w przepięknej scenerii w Burdągu

23-26.08, 2018, Burdąg (Mazury)

Wakacje pełne inspiracji! Stworzymy przestrzeń wymiany i wspólnego bycia ze sobą w relacjach, w pięknej naturze i klimatycznej posiadłości w Burdągu. Zapraszamy do współtworzenia, prowadzenia warsztatów i odżywienia swojego artysty. Zapraszamy taniec – muzykę i muzyków, malowanie i obrazy, słowo i osoby, które piszą i różnorodne praktyki wzmacniające ciało i ducha. To wszystko i jeszcze więcej !
Zachęcamy do wyjazdu osoby, które chcą dzielić się swoimi pasjami z różnych obszarów. Program to kompozycja warsztatów stworzonych przez osoby, które zgłoszą się do ich prowadzenia. Jest możliwość podzielenia się swoimi kawałkami pracy w formie krótkich warsztatów, opowieści lub innych kreatywnych form. Nie każdy uczestnik Wymiany musi prowadzić, może po prostu być. My ze swojej strony na pewno zaproponujemy wieczorno-nocny taniec i rytuał dla Ciała i Duszy.

Organizacja i prowadzenie :
Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, ze specjalizacją i wieloletnią praktyką w analizie ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.
Anna Sierpowska - nauczycielka Movement Medicine, praktykująca Ma-Uri Bodywork i tańce świątynne oraz bioenergetykę A.Lowena

Zapisy i informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com; Link - https://www.facebook.com/events/343705449464226/

Niewerbalne techniki w pracy Coacha i Trenera – język ruchu R.Labana - warsztat we Wrocławiu

07-08.09.2018 r. (piątek 18.00-21.00, sobota – 10.00 -17.00)

Szkolenie umożliwia poznanie kluczowych aspektów języka ciała w oparciu o analizę ruchu R.Labana. Dostarcza praktycznego doświadczenia i wiedzy o związku ciała, ruchu z psychiką i funkcjonowaniem człowieka. Stwarza możliwość rozwoju kompetencji osobistych i zawodowych w zakresie umiejętności ucieleśnienia, empatii kinestetycznej, obserwacji ruchu i pełniejszego zrozumienia drugiego człowieka/grupy, co wpływa na wsparcie procesów coachingowych i rozwojowych. Zapraszamy trenerów, coachów, arteterapeutów, nauczycieli, terapeutów, instruktorów, pedagogów, a także osoby, które właśnie się przygotowują do pracy z ludźmi. Skupimy się na: relacji pomiędzy ruchem a stanami psychicznymi, nawiązywaniu kontaktu niewerbalnego i rozwoju umiejętności zastosowania świadomego ruchu w swojej pracy zawodowej.

Prowadząca : Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, ze specjalizacją i wieloletnią praktyką w analizie ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com; Link - https://www.facebook.com/events/192931004842737/

PROJEKTOWANIE SCENARIUSZY DO PRACY Z GRUPAMI - W oparciu o analizę ruchu i elementy terapii tańcem i ruchem, 7 edycja szkolenia

Warszawa, 20-21.10.2018 (sobota - 10.00-18.00, niedziela – 10.00 -14.00)

Korzyścią z udziału w szkoleniu jest poznanie etapów potrzebnych do zbudowania efektywnego scenariusza zajęć, warsztatów lub szkoleń uwzględniających ruch/pracę z ciałem i tematy psychologiczne, poznanie konkretnych, kreatywnych ćwiczeń z analizy ruchu R. Labana (na jego strukturze bazowała np. W. Sherbourne) oraz ćwiczeń związanych z relacjami w grupie. Ważną częścią szkolenia jest doskonalenie umiejętności budowania niewerbalnego kontaktu z grupą i odczytywania tego, co komunikuje grupa pomiędzy słowami. Uczestnicy na koniec szkolenia przygotowują autorski scenariusz zajęć i otrzymują informację zwrotną od prowadzącej. Szkolenie skierowane jest do osób, które pracują lub przygotowują się do pracy z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi (nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, instruktorzy, arteterapeuci, terapeuci).

Prowadząca : Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, ze specjalizacją i wieloletnią praktyką w analizie ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com; Link - http://agasokolowska.com/event/projektowanie-scenariuszy-do-pracy-z-grupami-w-oparciu-o-analize-ruchu-i-elementy-terapii-tancem-i-ruchem/

Trening świadomości ciała, emocji, myśli, relacji - VI edycja

5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement oraz terapię tańcem i ruchem.

Warszawa – na Trening składają się moduły:

06-07.10. 2018 Obudzenie Świadomości, czyli wprowadzenie do Laban Bartenieff Movement System.
17-18.11.2018 Kształtowanie, czyli relacje ze sobą i z innymi.
05-06.01.2019 Emocje w ciele, ciało w emocjach.
23-24.02.2019 Harmonia Przestrzeni. Ruch i myślenie.
6-7.04.2019 Świadomość ruchu prowadząca do transformacji

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement (LBMS) oraz terapię tańcem i ruchem. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Aga Sokołowska (jedyną obecnie w Polsce certyfikowaną terapeutkę tańcem i ruchem i analityczkę ruchu). Korzyścią z udziału (poza pracą własną) jest poznanie kluczowych elementów języka ruchu, kategorii ruchu, tematów życiowych obserwowanych w ciele i rozwój umiejętności pracy poprzez ciało nad tematami emocji, relacji, przekonań. Program ma spójną logikę. Pomiędzy spotkaniami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza). Zapraszam osoby, które pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele.

Prowadząca : Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, ze specjalizacją i wieloletnią praktyką w analizie ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com; Link - http://agasokolowska.com/event/trening-swiadomosci/

Język ruchu. Zanurzenie w analizę ruchu R. Labana. 2 części

Warszawa, 24-25.11.2018 oraz 19-20.01.2019 ( Sobota – 10.00- 18.00, niedziela 10.00-14.30)

Szkolenie składa się z dwóch części (34godzin dydaktycznych) i pracy własnej pomiędzy nimi. Pozwala poznać kompleksowe podejście Rudolfa Labana, który „przetłumaczył” fascynujący język ruchu na słowa i tematy życiowe oraz zdobyć wiedzę o głębokim połączeniu ciała z psychiką. Szkolenie daje możliwość poznania i świadomego doświadczenia pierwszego i naturalnego języka ruchu i jego związku zarówno z emocjami jak i myśleniem, odkrywania co często nieświadomie „mówi” się przez ciało. Szkolenie daje konkretną wiedzę, rozwija umiejętności praktyczne i stwarza okazję, by poznać zaawansowany sposób rozumienia, twórczej pracy, przejścia różnych procesów w ruchu, które są zarówno w strukturze jak i pełne kreatywności. Program ma spójną logikę. Pomiędzy modułami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza). By wziąć udział w szkoleniu potrzebne jest wcześniejsze doświadczenie w praktyce świadomego ruchu.

Prowadząca : Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, ze specjalizacją i wieloletnią praktyką w analizie ruchu – certyfikat Laban International Movement Studies.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com; Link - http://agasokolowska.com/event/932/

Jung, Ciało i Ruch - warsztaty Karni Ishai

Wrszawa 28-30.09. 2018

Teoria Junga przyczyniła się do powstania kilku metod terapii angażujących pracę z ciałem i ruchem, zarówno na poziomie osobistym, jak i grupowym. Metody te oparte są na pracy z Jungowską "Aktywną Wyobraźnią". W czasie warsztatów poznamy "Aktywną Wyobraźnię" poprzez ciało, ruch oraz inne - omijające świadomość - kanały twórczej ekspresji
Karni Ishai jest analitykiem jungowskim, superwizorem i psychoterapeutką tańcem i ruchem. Od ponad 28 lat pracuje z różnymi grupami klientów, szkoli terapeutów, pracuje w prywatnej praktyce. W swojej pracy terapeutycznej łączy "Aktywną Wyobraźnię" oraz pracę ze snami z Terapią Ekspresywną, wykorzystując – jak mówi - ciało i ruch jako odzwierciedlenie Duszy i drogę do niej.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/313241059208931/ oraz

http://www.instytutdmt.pl/pl/sekcja/aktualnosci/jung-cialo-ruch-warsztaty-karni-ishai/53,10,0

Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

  

KURS TERAPII TAŃCEM I RUCHEM dla osób pracujących terapeutycznie oraz osób przygotowujących się do pracy terapeutyczmej

Warszawa - 6 modułów, początek  10.11. 2018

Kurs został opracowany przez doświadczonych nauczycieli i superwizorów Instytutu DMT– Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem i ma charakter praktyczny. Jego ideą jest zaprezentowanie narzędzi z obszarów terapii tańcem i ruchem oraz pracy z ciałem, dostarczenie doświadczeń pokazujących ich zastosowanie i oddziaływanie, a także rozszerzenie kompetencji terapeutycznych.
Składa się z sześciu weekendowych modułów tematycznych, pomyślanych tak aby pomogły uczestnikowi zarówno wzbogacić swój warsztat, jak i stać się terapeutą lepiej osadzonym w ciele I świadomym procesów ruch-ciało-umysł.
Kurs obejmuje w sumie 100 godzin dydaktycznych oraz 40 godzin pracy własnej między modułami, co stanowi razem 140 godzin, i kończy się uzyskaniem zaświadczenia ukończenia kursu.

Więcej na: https://www.facebook.com/events/232391250665189/

oraz http://www.instytutdmt.pl/pl/sekcja/aktualnosci/kurs-terapii-tancem-i-ruchem/43,10,0

Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poruszenia