POLSKIE STOWARZYSZENIE PSYCHOTERAPII TAŃCEM I RUCHEM

Warsztaty

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

PROJEKTOWANIE SCENARIUSZY ZAJĘĆ DO PRACY Z GRUPAMI W OPARCIU O ANALIZĘ RUCHU I ELEMENTY TERAPII TAŃCEM I RUCHEM

WARSZAWA, 21-22 marca 2020

Szkolenie skierowane jest do osób, które pracują lub przygotowują się do pracy z dziećmi, młodzieżą lub dorosłymi (nauczyciele, pedagodzy, pracownicy socjalni, instruktorzy, arteterapeuci, terapeuci).
Korzyścią z udziału w szkoleniu jest poznanie etapów potrzebnych do zbudowania efektywnego scenariusza zajęć uwzględniających ruch/pracę z ciałem i tematy psychologiczne, poznanie konkretnych, kreatywnych ćwiczeń z analizy ruchu R. Labana (na jego strukturze bazowała np. W. Sherbourne) oraz ćwiczeń związanych z relacjami w grupie. Ważną częścią szkolenia jest doskonalenie umiejętności budowania niewerbalnego kontaktu z grupą i odczytywania tego, co komunikuje grupa pomiędzy słowami. Uczestnicy na koniec szkolenia przygotowują autorski scenariusz zajęć i otrzymują informację zwrotną od prowadzącej. Cele szkolenia to m.in.: poznanie elementów potrzebnych do zbudowania efektywnego przebiegu zajęć, poznanie wybranych kategorii ruchowych z Analizy Ruchu R. Labana, na bazie których można projektować ćwiczenia związane z określonym tematem, poszerzenie kompetencji zawodowych o poznanie konkretnych ćwiczeń związanych z relacjami (m.in integracja, współpraca, zaufanie, różne role w grupie), doskonalenie wybranych technik z terapii tańcem i ruchem, które umożliwiają budowanie dobrego kontaktu z Grupą, rozwinięcie umiejętności doboru ćwiczeń ruchowych dla swoich grup, zbudowanie autorskiego scenariusza.

Prowadząca: Aga Sokołowska, Więcej informacji na FB LINK oraz na stronie LINK

Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZLOT MISTRZYŃ I MISTRZÓW ANGAŻOWANIA GRUP W PRZEPIĘKNEJ SCENERII W BURDĄGU

16-19.07.2020, Burdąg (Mazury)

Jeśli uczestniczyłaś/eś wcześniej w warsztacie z narzędzi dramowych lub dramowo-teatralnych, improwizacji szkoleniach z terapii tańcem, języka ruchu, arteterapii albo innej podobnej metody, praktykujesz te podejścia w swojej pracy z grupami (stosowałaś/eś co najmniej raz) i chcesz się doskonalić w sztuce angażowania grup, to zapraszamy Cię do wspólnej pracy. Zapraszamy zarówno osoby chętne do poprowadzenia warsztatu i uzyskania informacji zwrotnej (maksymalnie 12 miejsc) jak i osoby, które chcą aktywnie BYĆ, bez prowadzenia ćwiczeń, a z chęcią do pogłębienia refleksji i rozwoju umiejętności prowadzenia grup i reagowania w różnych sytuacjach. Każda z osób niezależnie od tego, czy poprowadzi ćwiczenie, czy nie, weźmie udział w około 12tu różnorodnych fragmentach warsztatów, co będzie ucztą dla osób ciekawych różnych podejść do rozwoju własnego lub nowych pomysłów zawodowych.

Organizacja i prowadzenie :
Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, nauczycielka języka ruchu ze specjalizacją w podejściu Laban Bartenieff Movement System, współautorka rocznego Kursu: Świadome ciało, język ruchu. Laban bartenieff Movement System i elementy terapii tańcem w pracy z ludźmi, prowadzonego z amerykańską nauczycielką Karen Studd.

Ola Chodasz - od kilkunastu lat stawia na ekspresję i rozwój przez pracę dramą. Pracuje tą metodą z managerami, młodzieżą, seniorami i innymi grupami, a także uczy dramy.

Zapisy i informacje: https://agasokolowska.com/event/wakacyjna-wymiana/ oraz http://ola.chodasz.pl/angazowanie-grup-zlot2020, +48 604 537 533

PRACA Z EMOCJAMI W PRAKTYCE COACHA I TRENERA W OPARCIU O JĘZYK RUCHU LABAN/BARTENIEFF I PRACĘ Z CIAŁEM

Wrocław 12-13.09.20

Szkolenie umożliwia rozwój dialogu pomiędzy sferą poznawczą a sygnałami płynącymi z ciała, rozwija twórcze myślenie prawopółkulowe i uczy, jak można wykorzystać ucieleśnienie i ruch w pracy z emocjami z klientem i grupą. Opiera się o analizę ruchu R. Labana i I.Bartenieff, elementy terapii tańcem i pracę z metaforą ruchową. Skierowane jest do osób, które pracują lub zamierzają podjąć pracę indywidualną lub z grupą. Uczestnikami mogą być również osoby, które interesuje rozwój własny i chcą poszerzyć własne umiejętności radzenia sobie z emocjami w życiu codziennym. Dostarcza praktycznego doświadczenia i wiedzy o związku ciała i ruchu z psychiką, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z emocjami. Stwarza możliwość rozwoju kompetencji osobistych i zawodowych w zakresie umiejętności ucieleśnienia, empatii kinestetycznej, obserwacji ruchu i pełniejszego zrozumienia drugiego człowieka/grupy, co wpływa na wsparcie procesów rozwojowych i coachingowych.

Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, nauczycielka języka ruchu ze specjalizacją w podejściu Laban Bartenieff Movement System, współautorka rocznego Kursu: Świadome ciało, język ruchu. Laban bartenieff Movement System i elementy terapii tańcem w pracy z ludźmi, prowadzonego z amerykańską nauczycielką Karen Studd.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com; Link - https://www.facebook.com/events/487452815541195/

TRENING ŚWIADOMOŚCI CIAŁA, EMOCJI, MYŚLI, RELACJI, VIII EDYCJA

Warszawa - 5 modułowy Trening w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement System oraz terapię tańcem i ruchem.

 Na Trening składają się moduły:

24-25.10.2020 Obudzenie Świadomości, czyli wprowadzenie do Laban Bartenieff Movement System.
5-6.12.2020 Kształtowanie, czyli relacje ze sobą i z innymi.
23-24.01.2021 Emocje w ciele, ciało w emocjach.
6-7.03.2021 Harmonia Przestrzeni. Ruch i myślenie.
17-18.04.2021 Świadomość ruchu prowadząca do transformacji

Trening Świadomości stworzony został w oparciu o podejście Laban Bartenieff Movement (LBMS) oraz terapię tańcem i ruchem. 5 zjazdów składa się na spójny cykl zajęć w trybie sobotnio-niedzielnym. Jest to autorski program prowadzony przez Aga Sokołowska (nauczycielkę języka ruchu oraz certyfikowaną terapeutkę tańcem i ruchem i analityczkę ruchu). Korzyścią z udziału (poza pracą własną) jest poznanie kluczowych elementów języka ruchu, kategorii ruchu, tematów życiowych obserwowanych w ciele i rozwój umiejętności pracy poprzez ciało nad tematami emocji, relacji, przekonań. Program ma spójną logikę. Pomiędzy spotkaniami jest do wykonania praca własna (ruchowa i poznawcza). Zapraszam osoby, które pracują z ludźmi: terapeutów, arteterapeutów, coachów, socjoterapeutów, trenerów, nauczycieli, instruktorów jogi, pilatesu i innych technik ruchu oraz osoby, które chcą wzbogacić swoje życie poprzez głębokie doświadczenie siebie w ciele.
Agnieszka Sokołowska -psychoterapeutka i superwizorka tańcem i ruchem, nauczycielka języka ruchu ze specjalizacją w podejściu Laban Bartenieff Movement System, współautorka rocznego Kursu: Świadome ciało, język ruchu. Laban bartenieff Movement System i elementy terapii tańcem w pracy z ludźmi, prowadzonego z amerykańską nauczycielką Karen Studd.

Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., +48 604 537 533 ; www.agasokolowska.com;
LINK: https://www.facebook.com/events/823034251499133/

Poruszenia