POLSKIE STOWARZYSZENIE PSYCHOTERAPII TAŃCEM I RUCHEM

Warsztaty

Warsztaty   Warsztaty   Warsztaty

Roczny Kurs Technik Terapii Tańcem i Analizy Ruchu

Warszawa, wrzesień 2019 - marzec 2020

Na tym kursie rozwiniesz umiejętność kreatywnego wykorzystywania ruchu, tańca i świadomości ciała w pracy z ludźmi. Doświadczeniowo i teoretycznie poznasz związek ciała z psychiką. Nauczysz się projektować ćwiczenia łączące ekspresję ciała z myśleniem i emocjami. Poznasz konkretne techniki terapii tańcem i analizy ruchu. Rozwiniesz empatię kinestetyczną, umiejętność obserwacji ruchu, poszerzysz własny repertuar ruchowy. Staniesz się bardziej spójnym, osadzonym we własnym ciele, uważnym prowadzącym. Kurs składa się z 7 modułów szkoleniowych: 3-dniowego Treningu Wprowadzającego i 6 zjazdów weekendowych, pracy własnej i w zespołach koleżeńskich oraz konsultacji indywidualnych.
Kurs skierowany jest do osób pracujących lub przygotowujących się do pracy z ludźmi w obszarze terapii, edukacji i rozwoju osobistego oraz kształcenia ruchowego.

Prowadzące: Izabela Guzek, Katarzyna Dańska Aleksandra Rayska

Więcej informacji: http://terapiatancem-iba.pl/kurs/

Kontakt i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 600 390 008

Zastosowanie tańców w kręgu i elementów terapii tańcem w pracy grupowej

9 edycja cyklu warsztatów dla terapeutów, pedagogów, coachów i trenerów, Warszawa

Wywodzące się z różnych kultur tańce w kręgu znajdują szerokie zastosowanie w psychoterapii tańcem – spośród prekursorów DMT stosowała je m.in. Blanche Evan. Zostały zebrane przez niemieckiego profesora tańca, Bernarda Wosiena, który jako pierwszy docenił ich wartość terapeutyczną i poświęcił czas na ich odszukanie. Każdy z tańców ma swoje symboliczne znaczenie.

Tańce te mogą być stosowane dla urozmaicenia różnego rodzaju szkoleń, w pracy terapeutycznej, jak również w formie osobnych zajęć z Tańców w Kręgu.
W programie każdego warsztatu nauka 7 tańców w kręgu, w wersjach oryginalnych i uproszczonych, przejście od tańca w kręgu do rozwinięcia tematu w ruchu improwizowanym. Uczestnicy otrzymają muzykę do tańców w kręgu.

Planowany TERMINARZ:
13-14.04.2019 - Budowanie społeczności
18-19.05.2019 - Tańce mocy
15-16.06.2019 - Tańce medytacyjne
14-15.09.2019 - Opowieści w ruchu
12-13.10.2019 – Wyzwania

Warsztat weekendowy obejmie 15 godzin dydaktycznych szkolenia, w soboty 11-19.00, w niedziele 9.30-14.30.

Cykl poprowadzi Zuzanna Pędzich – nauczycielka Tańców w Kręgu od 1997r., terapeutka i superwizor psychoterapii tańcem i ruchem, współzałożycielka Instytutu DMT.
Informacje i zapisy: www.zuzannapedzich.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wakacje z terapią tańcem i ruchem "Blisko natury, blisko siebie"

21-27 lipca 2019, Wesołowo, Mazury

Wyjątkowe połączenie wakacji w pięknym miejscu z warsztatami terapii tańcem i ruchem prowadzonymi w dużej części na łonie natury. W programie m.in. 5 godzin warsztatów dziennie (uczestnicy otrzymają zaświadczenia o odbyciu 40 godz. dydaktycznych warsztatów), mini warsztat z malowania techniką seccorell, doskonałe jedzenie i czas na spacery po pięknej okolicy.
To propozycja dla wszystkich zainteresowanych rozwojem osobistym przez ruch i aktywnym wypoczynkiem. Skorzystać z warsztatów mogą także terapeuci, psychologowie i trenerzy, którzy chcieliby urozmaicić prowadzone zajęcia wzbogacając je o elementy ruchowe.

Warsztaty poprowadzą:
Zuzanna Pędzich - certyfikowana psychoterapeutka i superwizor terapii tańcem i ruchem, nauczycielka Tańców w Kręgu, jedna z pionierek DMT w Polsce,
Ada Kaczan - psychoterapeutka w trakcie kończenia 4-letniego szkolenia w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem, praktyk analizy ruchu Laban Bartenieff Movement.

Ilość miejsc ograniczona, więcej informacji na stronie www.przystanruchu.pl
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Body Love! Wakacje z Terapia Tańcem i Ruchem

 21-25.08.2019, Dom w Bezacie na Warmii

Wybierz się z nami na wakacyjne warsztaty, które będą okazją do zatrzymania się, oddechu, pobycia ze sobą i z innymi w akceptujący, regenerujący i twórczy sposób. Każdy dzień będziemy zaczynać od spotkania z własnym ciałem, szukając jego przyjemności, swobody, ożywienia i integracji. Następnie 2,5-godzinne warsztaty terapii tańcem i ruchem, poświęcone tematowi, który wspólnie wybierzemy. Wieczorem zwolnimy i zanurzymy się w medytacyjną praktykę Ruchu Autentycznego. Pomiędzy warsztatami czas wolny na korzystanie z dobrodziejstw warmińskiej przyrody. Więcej o programie, miejscu i szczegółach organizacyjnych przeczytasz tutaj: http://terapiatancem-iba.pl/wakacje/

Prowadzące: Izabela Guzek i Katarzyna Dańska

Kontakt i zapisy: Iza Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel: 600 390 008 lub Kasia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel: 501 637 844

Wakacje z terapią tańcem i ruchem RUCH-CIAŁO-UMYSŁ

Góry Bystrzyckie, 12-18 sierpnia 2019

W programie : codziennie ok. 7 godzin warsztatowych:
- Praca ze świadomością ciała w plenerze lub na sali
- Warsztaty terapii tańcem i ruchem oraz Ruchu Autentycznego
- Tańce w kręgu/ relaksacja/ refleksje na koniec dnia

Cele warsztatów: - wzmocnienie dobrostanu psycho-fizycznego
- pogłębienie świadomość relacji ciało - umysł
- uruchomienie/ wzmocnienie spontanicznej i twórczej ekspresji poprzez taniec i ruch
- wzmocnienie wewnętrznej siły i równowagi
- pełniejsze czerpanie z własnych zasobów i relacji
- uwolnienie napięć, stresu, relaksacja

Prowadzenie: Justyna Bajew – certyfikowana psychoterapeutka i superwizorka psychoterapii tańcem i ruchem, nauczyciel w Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem
Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/424230631656196/
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., 792 238 205

KURS TERAPII TAŃCEM I RUCHEM Instytutu DMT

WARSZAWA, 6 modułów od października 2019 do kwietnia 2020r. Początek: 26-27.10. 2019

Zapraszamy m. in. psychologów, pedagogów, psychoterapeutów, arteterapeutów, terapeutów zajęciowych, osoby pracujące z ludźmi w ramach szeroko pojętej pracy pomocowej, rehabilitacji psychiatrycznej.

Kurs ma charakter praktyczny. Jego ideą jest zaprezentowanie narzędzi z obszarów terapii tańcem i ruchem i pracy z ciałem oraz dostarczenie doświadczeń pokazujących ich zastosowanie i oddziaływanie w pracy terapeutycznej i rozwojowej. Składa się z sześciu weekendowych modułów tematycznych, pomyślanych tak aby pomogły uczestnikowi zarówno wzbogacić swój warsztat, jak i stać się terapeutą lepiej osadzonym w ciele, świadomym procesów ruch-ciało-umysł.
Kurs został opracowany przez wykładowców Instytutu DMT - Polskiego Instytutu Psychoterapii Tańcem i Ruchem, który wprowadził metodę do Polski i od 15 lat prowadzi profesjonalne szkolenia w tym zakresie. Cykl obejmuje w sumie 100 godzin dydaktycznych oraz 40 godzin pracy własnej między modułami (co stanowi razem 140 godzin) i kończy się uzyskaniem zaświadczenia ukończenia kursu z zaznaczona ilością realnie odbytych przez uczestnika godzin i zawartością merytoryczną. Dodatkowo przed Kursem można skorzystać z dwudniowego warsztatu Podstawy DMT, co jest istotne dla osób bez wcześniejszych doświadczeń w dziedzinie terapii tańcem i ruchem.

Więcej informacji na: https://www.facebook.com/events/2347162515513120/ oraz https://www.instytutdmt.pl/kurs-terapii-tancem-i-ruchem-dla-osob-pracujacych-terapeutycznie/
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poruszenia