POLSKIE STOWARZYSZENIE PSYCHOTERAPII TAŃCEM I RUCHEM

Film

ZOBACZ FILM "SŁUCHAJĄC GŁOSU CIAŁA", KTÓRY POLSKIE STOWARZYSZENIE PSYCHOTERAPII TAŃCEM I RUCHEM STWORZYŁO ABY PRZYBLIŻYC METODĘ I ZASTOSOWANIA TERAPII TAŃCEM I RUCHEM.

Film "Słuchając głosu ciała" powstał dzięki pracy Członków i Członkiń Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem oraz osób, które swoim wizerunkiem i doświadczeniem zechciały wesprzeć promowanie tej metody psychoterapii. Film powstał przy wsparciu finansowym Instytutu Tańca i Muzyki. Koncepcja i koordynacja: Aleksandra Rayska, Scenariusz i koordynacja produkcji: Aleksandra Capiga – Łochowicz, Marta Kawczyńska, Katarzyna Maja Molska, Aleksandra Rayska, zdjęcia i montaż: Piotr Sajkowski, muzyka: Krzysztof Łochowcz, edycja audio: Jakub Szydło. Film objęty jest prawami autorskimi. Kopiowanie, wykorzystywanie do celów zarobkowych oraz rozpowszechnianie filmu lub jego fragmentów bez odniesienia do strony Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem jest prawnie ZABRONIONE.
 
Celem filmu jest przedstawienie szerokiemu gronu odbiorców podstawowych założeń, jakimi kieruje się psychoterapia tańcem i ruchem, jako metoda psychoterapeutyczna, jak również zainspirowanie dyskusji na temat zastosowań tej metody. 
 
Osobami uprawnionymi do korzystania z tego filmu w trakcie wystąpień publicznych są wyłącznie Członkowie Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Tańcem i Ruchem, ponieważ posiadają oni kompetencje do udzielenia stosownego komentarza na temat metody i jej zastosowań.
 
W filmie występują klienci, pacjenci, współpracownicy oraz pracodawcy psychoterapeutów tańcem i ruchem, a także sami Członkowie Stowarzyszenia. Wszystkie te osoby dzielą się własnymi doświadczeniami i wiedzą na temat tej metody pracy psychoterapeutycznej. Dzięki uprzejmości uczestników terapii oraz placówek mogliśmy także pokazać Państwu fragmenty sesji psychoterapii tańcem i ruchem.
 
W filmie można zauważyć, że metoda ta wykorzystuje dotyk jako jedno z narzędzi budowania relacji terapeutycznej. Dotyk jest istotną kwestią etyczną. Jest on narzędziem pracy i komunikacji, z którego należy korzystać w sposób uważny. Uczestnicy i uczestniczki biorący udział w filmie są osobami posiadającymi doświadczenie w tej metodzie pracy, tak więc pojawiający się dotyk jest w tym wypadku naturalny i bezpieczny. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że dotyku nie stosuje się podczas sesji psychoterapii tańcem i ruchem. Zależy to od wielu czynników, ale przede wszystkim i zawsze od woli klienta/pacjenta.
 
Gdyby chcieli Państwo dowiedzieć się więcej na temat metody, podzielić się refleksjami na temat filmu, czy zadać pytanie zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem!
Poruszenia